Stampen Media stor Vit logga

Strategisk marknadsföring

All marknadsföring i teori, strategi & praktik oavsett bransch startar med att identifiera ditt företags USP, vilka målgrupper du vill nå samt hur du ska klå dina konkurrenter. Så länge du har ambitionen finner vi drivet som skapar framgång.
Stampen / Strategisk marknadsföring

Spetskompetenser inom print, digitala kampanjer och strategi

Vår marknadsavdelning har en stor bredd av spetskompetenser. I kombination med dina idéer och ditt företagsmål startar vi en process byggd på tillit, hårt arbete och samarbete. Vi rekommenderar de bästa kanalerna för dig att synas i och vi ser till att optimera dina digitala kampanjer efter mätbar statistik och att din annonser är träffsäkra. Oavsett kommer vi ge allt för att du ska kunna öka din kundkrets.
Slide
STEG.1
Medierådgivning och kampanjmål

Ni kontaktar en av våra medierådgivare och bokar ett uppstartsmöte. Under mötet kommer ni överens över vilket kampanjmål ni ska satsa på.

Slide
STEG.2
Målgruppen och var de finns

Att rikta sig mot rätt målgrupp på rätt sätt är en konst. Tillsammans tar vi fram den bästa strategin för att nå ut.

Slide
STEG.3
Startdatum & budgetöversikt

I detta stadiet sätter vi ett startdatum för när era annonser/kampanjer ska rullas ut. Vi diskuterar budget och kommer med rekommendationer för lösningen som passar bäst.

Slide
STEG.4
Skräddarsydda kampanjer

När målgruppen är identifierad tar vi tillsammans fram annonsmaterial. Vi erbjuder flera smarta sätt att nå ut till potentiella kunder. Som er mediepartner ser vi till att hitta den bästa lösningen för ert företag.

Slide
STEG.5
Finslipning, lansering och resultat

Innan det är dags att gå live granskar vi och finslipar detaljer. När vi är live analyserar vi kampanjerna efter en tid och optimerar dem för att försäkra en hög konverteringsgrad.

Slide
STEG.6
Uppföljning

Tålamod är den viktigaste ingrediensen för en lyckad kampanj. Vi samlar information , sedan tar vi ett extra steg och optimerar kamanjerna.

previous arrow
next arrow

Här hittar du din personliga medierådgivare

Medierådgivare
  • Alla
  • Hallands Nyheter (7)
  • Bohusläningen (4)
  • ST-tidningen (4)
  • Alingsås Tidning (3)
  • alingsåskuriren (3)
  • Göteborgs-posten (3)
  • Kungsbacka-Posten (3)
  • Lerums Tidning (3)
  • Mölndals-Posten (3)
  • Partille Tidning (3)
  • Strömstads Tidning (3)
  • Hallandsposten (2)
  • ttela (2)
medieradgivarettela
Åsa Malmer
Medierådgivare/Försäljning
0739-61 46 06
asa.malmer@stampen.com
hallands-nyheterkungsbacka-postenmedieradgivare
Kajsa Ekelund
Medierådgivare/Försäljning
0739-61 46 02
kajsa.ekelund@hn.se
goteborgs-postenharryda-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningmolndals-postenpartille-tidning
Albert Martin
Medierådgivare/Försäljning
0709-85 72 98
albert.martin@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningmolndals-postenpartille-tidning
David Lindstrand
Medierådgivare/Försäljning
0734-40 82 12
david.lindstrand@gp.se
digital-strateggoteborgs-postenharryda-postenmark-postenmolndals-postenpartille-tidning
Rebecka Berlin
Digital strateg
0733-39 06 90
rebecka.berlin@stampen.com
digital-strateghallands-nyheterkungsbacka-posten
Mattias Degermo
Digital strateg
010-471 53 29
mattias.degermo@hn.se
alingsas-tidningalingsaskurirendigital-strateglerums-tidning
Johan Eriksson
Digital strateg
0704977596
johan.eriksson@stampen.com
bohuslaningendigital-strategkungalvs-postenst-tidningenstromstads-tidning
Frida Baldvinsdottir
Digital strateg
0702980137
frida.baldvinsdottir@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Nina Olsson
Medierådgivare/Försäljning
0701482366
nina.olsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Trine Benjaminsson
Medierådgivare/Försäljning
0322-668307
trine.benjaminsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Toni Hjortheimer
Medierådgivare/Försäljning
0322-670024
toni.hjortheimer@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Niclas Nicander
Medierådgivare/Försäljning
0708612194
niclas.nicander@stampen.com
kungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Therese Persson
Medierådgivare
0739614655
therese.persson@stampen.com
medieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningen
Fredrik Bergvall
Medierådgivare/Försäljning
0739614617
fredrik.bergvall@sttidningen.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Anna Lindahl
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 25
anna.lindahl@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Sophia Haddad Isaksson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 28
sophia.haddadisaksson@hn.se
bohuslaningenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Jessica Myrehag
Medierådgivare/Försäljning
070-8215851
jessica.myrehag@bohuslaningen.se
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningenstromstads-tidning
Annelie Kölbel
Medierådgivare/Försäljning
073-1433874
annelie.kolbel@stampen.com
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningenstromstads-tidning
Lena Karlsson
Medierådgivare/Försäljning
070-6879166
lena.karlsson@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Marit Bengtsson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 23
marit.bengtsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Ronnie Persson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 52 21
ronnie.persson@hn.se
kungsbacka-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Emma Skoglund
Medierådgivare/Försäljning
0704 97 75 95
emma.skoglund@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Emma Askman
Medierådgivare
010-471 53 93
emma.askman@hn.se
hallandspostenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Jonas Gustavsson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 51 95
jonas.gustavsson@hallandsposten.se
medieradgivaremedieradgivare-forsaljningttela
James Blomgren
Medierådgivare/Försäljning
0706-97 49 96
james.blomgren@ttela.se
hallandspostenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Thomas Ylander
Medierådgivare/Försäljning
010-471 50 82
thomas.ylander@hallandsposten.se
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram