Stampen Media stor Vit logga

Tidningsannonsering

Fånga dina kunders intresse direkt på morgonen. På så sätt stannar du i deras medvetenhet hela dagen.
Stampen / Tidningsannonsering

Din annons blir läst –Statistiskt bevisat

För våra tidningars läsare är annonser en viktig del av läsupplevelsen. När ditt företag syns i en trovärdigt sammanhang uppmärksammas det. 
På nätet blir vi bombarderade med reklam från alla håll. Vi har höga observationsvärden och statistiken visar att våra läsare stannar upp hela 6 sekunder när de lägger märke till din annons, vilket gör att de tydligt ser varumärket och dess budskap. I sin tur hjälper printannonsering att din digitala annonsering lättare uppmärksammas .

Fördelar  med printannonsering

GroupM tagit fram en studie baserad på insikter från Nordens största databas inom return of investment (ROI).
I korthet fann de dessa insikter:
2.0 ROi
Annonsering i print
2.1 ROi
Annonsering i lokal print

Tidningsannonser engagerar

Ett personligt budskap

Print Egna bilagor

Till medvetna & köpstarka läsare
Fördelen med att ge ut en bilaga som annons är att den blir en del av helhetsupplevelsen för läsaren. Du delar med dig av  ditt varumärkesbudskap på ett personligt sätt, kombinerat med en snygg layout och fina bilder. Om din bilaga dessutom kommer tillsammans med morgontidningen stannar du kvar i läsarens tankar under dagen. 

 Grannsämjan & Lokaltidningen 

Dina grannar känner dig, du är en naturlig del av samhället
För dig som länge drivit ett företag lokalt eller som nyligen startat upp en verksamhet, är lokalkännedom vägen till att nå läsarnas uppmärksamhet.
Du syns i ett tryggt och trovärdigt sammanhang och du talar till din målgrupp direkt.  Vi hjälper med rekommendationer om dagar du bör annonsera på. En stadig, men inte tjatig, frekvens av annonseringar skapar ökade chanser till lyckade affärer. 

Print Ibladningar

Till medvetna & köpstarka läsare
Med en Ibladningsbilaga når du våra läsare på ett naturligt sätt i tidningen.
Ibladningar känns mer trovärdiga och banar vägen för att din kommunikation tas in. Jämfört med direktreklam är Ibladning ett överlägset alternativ.  

Här är dina personliga medierådgivare

Medierådgivare
  • Alla
  • Hallands Nyheter (7)
  • Bohusläningen (4)
  • ST-tidningen (4)
  • Alingsås Tidning (3)
  • alingsåskuriren (3)
  • Göteborgs-posten (3)
  • Kungsbacka-Posten (3)
  • Lerums Tidning (3)
  • Mölndals-Posten (3)
  • Partille Tidning (3)
  • Strömstads Tidning (3)
  • Hallandsposten (2)
  • ttela (2)
medieradgivarettela
Åsa Malmer
Medierådgivare/Försäljning
0739-61 46 06
asa.malmer@stampen.com
hallands-nyheterkungsbacka-postenmedieradgivare
Kajsa Ekelund
Medierådgivare/Försäljning
0739-61 46 02
kajsa.ekelund@hn.se
goteborgs-postenharryda-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningmolndals-postenpartille-tidning
Albert Martin
Medierådgivare/Försäljning
0709-85 72 98
albert.martin@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningmolndals-postenpartille-tidning
David Lindstrand
Medierådgivare/Försäljning
0734-40 82 12
david.lindstrand@gp.se
digital-strateggoteborgs-postenharryda-postenmark-postenmolndals-postenpartille-tidning
Rebecka Berlin
Digital strateg
0733-39 06 90
rebecka.berlin@stampen.com
digital-strateghallands-nyheterkungsbacka-posten
Mattias Degermo
Digital strateg
010-471 53 29
mattias.degermo@hn.se
alingsas-tidningalingsaskurirendigital-strateglerums-tidning
Johan Eriksson
Digital strateg
0704977596
johan.eriksson@stampen.com
bohuslaningendigital-strategkungalvs-postenst-tidningenstromstads-tidning
Frida Baldvinsdottir
Digital strateg
0702980137
frida.baldvinsdottir@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Nina Olsson
Medierådgivare/Försäljning
0701482366
nina.olsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Trine Benjaminsson
Medierådgivare/Försäljning
0322-668307
trine.benjaminsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Toni Hjortheimer
Medierådgivare/Försäljning
0322-670024
toni.hjortheimer@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Niclas Nicander
Medierådgivare/Försäljning
0708612194
niclas.nicander@stampen.com
kungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Therese Persson
Medierådgivare
0739614655
therese.persson@stampen.com
medieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningen
Fredrik Bergvall
Medierådgivare/Försäljning
0739614617
fredrik.bergvall@sttidningen.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Anna Lindahl
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 25
anna.lindahl@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Sophia Haddad Isaksson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 28
sophia.haddadisaksson@hn.se
bohuslaningenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Jessica Myrehag
Medierådgivare/Försäljning
070-8215851
jessica.myrehag@bohuslaningen.se
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningenstromstads-tidning
Annelie Kölbel
Medierådgivare/Försäljning
073-1433874
annelie.kolbel@stampen.com
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningenstromstads-tidning
Lena Karlsson
Medierådgivare/Försäljning
070-6879166
lena.karlsson@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Marit Bengtsson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 23
marit.bengtsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Ronnie Persson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 52 21
ronnie.persson@hn.se
kungsbacka-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Emma Skoglund
Medierådgivare/Försäljning
0704 97 75 95
emma.skoglund@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Emma Askman
Medierådgivare
010-471 53 93
emma.askman@hn.se
hallandspostenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Jonas Gustavsson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 51 95
jonas.gustavsson@hallandsposten.se
medieradgivaremedieradgivare-forsaljningttela
James Blomgren
Medierådgivare/Försäljning
0706-97 49 96
james.blomgren@ttela.se
hallandspostenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Thomas Ylander
Medierådgivare/Försäljning
010-471 50 82
thomas.ylander@hallandsposten.se
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram