Grafisk formgivning - Konverterande design

Ett öga för design skapar blickar som fäster sig. Låt dig inspireras av vad vi kan uppnå tillsammans. Våga satsa på konverterande deisgn. 
Stampen / Grafisk formgivning

Vi låter kreativiten flöda

Konverterande design skapas ur team-arbete. Tillsammans bollar vi idéer och tar fram det bästa ur båda av våra världar. Med oss som mediepartner arbetar vi tillsammans mot det ultimata målet. Att dina kampanjer ska konvertera mera.
Det ultimata målet för oss på Stampen Media är att din marknadsföring ska bli kostnadseffektiv med högsta möjliga konverteringsgrad. Givetvis helt anpassad utifrån ditt företags mål och visioner. Med hjälp av text, bild, animationer och film utformar vi kampanjer med målet att fånga intresset och skapa nya kunder.
Redigerad Oredigerad Redigerad Oredigerad

Grafisk formgivning som inspirerar

Den visuella upplevelsen är en viktig del i vårt moderna samhälle. Bara på tio år har vår omvärld förändrats med ny teknik. Vi ser till att hålla oss uppdaterade. 
Design och grafisk formgivning en del av grunden för att ditt varumärke ska uppmärksammas. Vi vågar ta ut svängarna och på så sätt skapa kampanjer, för dig, som sticker ut ur mängden. Läs mer om fördelarna att anlita oss för grafisk design som konverterar nedan.

Fördelar med att anlita oss för grafisk produktion

Träffsäkra format

Statiska banners

Ta kontakt med vår digitala produktionsavdelning för att få snabb och professionell hjälp med att ta fram passande material till dina annonser. På så sätt behöver du inte tänka på alla tekniska detaljer och kan istället fokusera på din verksamhet.

Videobanners

Video är idag det effektivaste och snabbast växande annonsformatet på marknaden. Öka chansen till konvertering med upp till 80% genom att ha med en video i din webbannonsering. Vi producerar säljande och professionella filmer som komplement till övrig annonsering.

Rich media-banners

Rich Media är en digital term för en banner som innehåller avancerade funktioner som bildspel, video, ljud och interaktiva element. En Rich Media-produktion skapar fler möjligheter att involvera läsaren.

Här hittar du din personliga medierådgivare

Medierådgivare
  • Alla
  • Hallandsposten (9)
  • Göteborgs-posten (7)
  • Hallands Nyheter (7)
  • Mölndals-Posten (7)
  • Partille Tidning (7)
  • Bohusläningen (6)
  • Alingsås Tidning (5)
  • alingsåskuriren (5)
  • ST-tidningen (5)
  • ttela (5)
  • Nya Varbergsposten (4)
  • Strömstads Tidning (4)
  • Kungsbacka-Posten (3)
  • Lerums Tidning (3)
medieradgivarettela
Rasmus Svantesson
Medierådgivare
0709-49 69 04
rasmus.svantesson@ttela.se
medieradgivarettela
Åsa Malmer
Medierådgivare
0739-61 46 06
asa.malmer@stampen.com
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Moa Lyberg
Medierådgivare
0737-08 16 24
moa.lyberg@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Ann-Sofie Andersson
Medierådgivare
0705-62 43 19
ann-sofie.andersson@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Marie Trollenvik
Medierådgivare
0734-24 55 23
Marie.trollenvik@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
David Lindstrand
Medierådgivare
0734-40 82 12
david.lindstrand@gp.se
digital-strateggoteborgs-postenmolndals-postenpartille-tidning
Rebecka Berlin
Digital Strateg
0733-39 06 90
rebecka.berlin@stampen.com
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Albert Martin
Medierådgivare
0709-85 72 98
albert.martin@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Eva Sommerland
Medierådgivare
070-692 46 64
eva.sommerland@gp.se
digital-strateghallandsposten
Johanna Liljedahl
Digital strateg, föräldraledig
010-471 51 94
johanna.liljedahl@hallandsposten.se
digital-strateghallands-nyheterkungsbacka-posten
Mattias Degermo
Digital strateg
010-471 53 29
mattias.degermo@hn.se
alingsas-tidningalingsaskurirendigital-strateglerums-tidning
Johan Eriksson
Digital strateg
0704977596
johan.eriksson@stampen.com
bohuslaningendigital-strategkungalvs-postenst-tidningenstromstads-tidning
Frida Baldvinsdottir
Digital strateg
0702980137
frida.baldvinsdottir@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivare
Nina Olsson
Försäljning
0701482366
nina.olsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Trine Benjaminsson
Försäljning
0322-668307
trine.benjaminsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Toni Hjortheimer
Försäljning
0322-670024
toni.hjortheimer@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Lisa Malmström
Försäljning
0322-668308
lisa.malmstrom@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Gry Svensson
Försäljning
0322-668306
gry.svensson@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivare
Niclas Nicander
Försäljning
0708612194
niclas.nicander@stampen.com
kungalvs-postenmedieradgivare
Therese Persson
Medierådgivare
0739614655
therese.persson@stampen.com
medieradgivarest-tidningen
Helena Broberg
Medierådgivare
0739614615
helena.broberg@sttidningen.se
medieradgivarest-tidningen
Fredrik Bergvall
Medierådgivare
0739614617
fredrik.bergvall@sttidningen.se
kungalvs-postenmedieradgivare
Catrinhe Fagergren
Medierådgivare
0739614605
catrinhe.fagergren@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Sophia Haddad Isaksson
Föräldraledig - Medierådgivare
010-471 53 28
sophia.haddadisaksson@hn.se
medieradgivarestromstads-tidning
Peter Datek
Medierådgivare
070-9954161
peter.datek@stnb.se
bohuslaningenmedieradgivare
Jessica Myrehag
Medierådgivare
070-8215851
jessica.myrehag@bohuslaningen.se
bohuslaningenmedieradgivare
Marina Olsson
Medierådgivare
072-0506903
marina.olsson@bohuslaningen.se
bohuslaningenmedieradgivare
Dag Tisell
Medierådgivare
070-6999165
dag.tisell@bohuslaningen.se
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivarest-tidningenstromstads-tidning
Annelie Kölbel
Medierådgivare
073-1433874
annelie.kolbel@stampen.com
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivarest-tidningenstromstads-tidning
Lena Karlsson
Medierådgivare och teamleader
070-6879166
lena.karlsson@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Marit Bengtsson
Medierådgivare
010-471 53 23
marit.bengtsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivare
Ronnie Persson
Medierådgivare
010-471 52 21
ronnie.persson@hn.se
kungsbacka-postenmedieradgivare
Tobias Gathendahl
Medierådgivare
070 850 52 60
tobias.gathendahl@stampen.com
kungsbacka-postenmedieradgivare
Emma Skoglund
Medierådgivare
0704 97 75 95
emma.skoglund@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivare
Annika Almér
Medierådgivare
010-471 53 24
annika.almer@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Annelie Gustavsson
Medierådgivare
010-471 53 50
annelie.gustavsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Emma Askman
Medierådgivare
010-471 53 93
emma.askman@hn.se
hallandspostenmedieradgivare
Anna Lönnergård
Medierådgivare
010-471 50 78
anna.lonnergard@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Caroline Wennersten
Medierådgivare
010-471 51 37
caroline.wennersten@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Emil Henberg
Medierådgivare
010-471 50 57
emil.henberg@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Frida Karlsson
Medierådgivare
010-471 51 14
frida.karlsson@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Ia Lindberg
Medierådgivare
010-471 50 91
ia.lindberg@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Jonas Gustavsson
Medierådgivare
010-471 51 95
jonas.gustavsson@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Maria Thorén
Medierådgivare
010-471 50 83
maria.thoren@hallandsposten.se
medieradgivarettela
Emma Sundebäck
Medierådgivare
0767-72 21 61
emma.sundeback@ttela.se
medieradgivarettela
James Blomgren
Medierådgivare
0706-97 49 96
james.blomgren@ttela.se
medieradgivarettela
Emil Almroth
Medierådgivare
0708-12 87 60
emil.almroth@ttela.se
hallandspostenmedieradgivare
Thomas Ylander
Medierådgivare
010-471 50 82
thomas.ylander@hallandsposten.se
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram