Format & priser

Oavsett budget eller storleken på ditt företag hittar vi en kommunikationsmodell som passar dig bäst.
Stampen / Format & priser

Med fokus på helheten

Här hittar du information om format, riktlinjer, materialspecifikation och priser för alla annonser i tidningarnyhetssajter och e-tidning.
Våra tjänster

Urval av digitala format

Display & nativeformat

Vårt mål är att din marknadsföring ska bli så kostnadseffektiv och resultatorienterad som möjligt – och givetvis helt anpassad utifrån ditt företags mål och visioner. Därför rekommenderar vi att du mixar olika annonsformat i både print och digitala kanaler för öka räckvidd.

Vad är displayannonsering?

Med hjälp av texter, bild, animationer och
filmer utformar vi en annonser som verkligen fångar intresset för ditt varumärke och dess produkter och tjänster.

Vad är nativeannonsering?

Native annonsering är en redaktionellt skriven artikeln med fokus på att få ut ditt budskap på ett snyggt och effektivt sätt. Stampens egna kommersiella redaktörer i samråd med kund bestämmer vinklingen, design och tonalitet. Det framgår tydligt att artikeln är en annons.
Ladda ned format och priser
Ladda ned modulkarta som pdf
Helsida
Panorama
Panorama mega
Mega
Artikel
Hel rink
Åttondel
Halvsida
Kvartsdel
Rink
Kvartsida
Modul
Kvartsida
Kvartsida
Åttondel

Printformat

Print i tidningar har visats få tre gånger så hög uppmärksamhet jämfört med digital annonsering. Det är inte konstigt eftersom när vi sitter med en tidning i handen blir vi inte distraherade av rörliga element. Väl inne på nätet bombarderas vi med information och den är ofta svår att sålla bort ibland. Printannonser har funnits sedan tryckpressen uppfanns. Det säger en del om dess genomslagskraft.

Vad är printannonsering?

Printannonsering avser annonsering i tidningar, magasin, affischer, broschyrer, bilagor och andra fysiska kommunikationskanaler.
Ladda ned format och priser
Ladda ned modulkarta som pdf

Här hittar du din personliga medierådgivare

Medierådgivare
  • Alla
  • Hallandsposten (8)
  • Göteborgs-posten (7)
  • Hallands Nyheter (7)
  • Mölndals-Posten (7)
  • Partille Tidning (7)
  • Bohusläningen (6)
  • Alingsås Tidning (5)
  • alingsåskuriren (5)
  • ST-tidningen (5)
  • ttela (5)
  • Nya Varbergsposten (4)
  • Strömstads Tidning (4)
  • Kungsbacka-Posten (3)
  • Lerums Tidning (3)
medieradgivarettela
Rasmus Svantesson
Medierådgivare
0709-49 69 04
rasmus.svantesson@ttela.se
medieradgivarettela
Åsa Malmer
Medierådgivare
0739-61 46 06
asa.malmer@stampen.com
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Moa Lyberg
Medierådgivare
0737-08 16 24
moa.lyberg@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Ann-Sofie Andersson
Medierådgivare
0705-62 43 19
ann-sofie.andersson@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Marie Trollenvik
Medierådgivare
0734-24 55 23
Marie.trollenvik@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
David Lindstrand
Medierådgivare
0734-40 82 12
david.lindstrand@gp.se
digital-strateggoteborgs-postenmolndals-postenpartille-tidning
Rebecka Berlin
Digital Strateg
0733-39 06 90
rebecka.berlin@stampen.com
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Albert Martin
Medierådgivare
0709-85 72 98
albert.martin@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Eva Sommerland
Medierådgivare
070-692 46 64
eva.sommerland@gp.se
digital-strateghallandsposten
Johanna Liljedahl
Digital strateg, föräldraledig
010-471 51 94
johanna.liljedahl@hallandsposten.se
digital-strateghallands-nyheterkungsbacka-posten
Mattias Degermo
Digital strateg
010-471 53 29
mattias.degermo@hn.se
alingsas-tidningalingsaskurirendigital-strateglerums-tidning
Johan Eriksson
Digital strateg
0704977596
johan.eriksson@stampen.com
bohuslaningendigital-strategkungalvs-postenst-tidningenstromstads-tidning
Frida Baldvinsdottir
Digital strateg
0702980137
frida.baldvinsdottir@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivare
Nina Olsson
Försäljning
0701482366
nina.olsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Trine Benjaminsson
Försäljning
0322-668307
trine.benjaminsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Toni Hjortheimer
Försäljning
0322-670024
toni.hjortheimer@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Lisa Malmström
Försäljning
031-792 44 17
lisa.malmstrom@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Gry Svensson
Försäljning
0322-668306
gry.svensson@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivare
Niclas Nicander
Försäljning
0708612194
niclas.nicander@stampen.com
kungalvs-postenmedieradgivare
Therese Persson
Medierådgivare
0739614655
therese.persson@stampen.com
medieradgivarest-tidningen
Helena Broberg
Medierådgivare
0739614615
helena.broberg@sttidningen.se
medieradgivarest-tidningen
Fredrik Bergvall
Medierådgivare
0739614617
fredrik.bergvall@sttidningen.se
kungalvs-postenmedieradgivare
Catrinhe Fagergren
Medierådgivare
0739614605
catrinhe.fagergren@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Sophia Haddad Isaksson
Föräldraledig - Medierådgivare
010-471 53 28
sophia.haddadisaksson@hn.se
medieradgivarestromstads-tidning
Peter Datek
Medierådgivare
070-9954161
peter.datek@stnb.se
bohuslaningenmedieradgivare
Jessica Myrehag
Medierådgivare
070-8215851
jessica.myrehag@bohuslaningen.se
bohuslaningenmedieradgivare
Marina Olsson
Medierådgivare
072-0506903
marina.olsson@bohuslaningen.se
bohuslaningenmedieradgivare
Dag Tisell
Medierådgivare
070-6999165
dag.tisell@bohuslaningen.se
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivarest-tidningenstromstads-tidning
Annelie Kölbel
Medierådgivare
073-1433874
annelie.kolbel@stampen.com
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivarest-tidningenstromstads-tidning
Lena Karlsson
Medierådgivare och teamleader
070-6879166
lena.karlsson@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Marit Bengtsson
Medierådgivare
010-471 53 23
marit.bengtsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivare
Ronnie Persson
Medierådgivare
010-471 52 21
ronnie.persson@hn.se
kungsbacka-postenmedieradgivare
Tobias Gathendahl
Medierådgivare
070 850 52 60
tobias.gathendahl@stampen.com
kungsbacka-postenmedieradgivare
Emma Skoglund
Medierådgivare
0704 97 75 95
emma.skoglund@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivare
Annika Almér
Medierådgivare
010-471 53 24
annika.almer@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Annelie Gustavsson
Medierådgivare
010-471 53 50
annelie.gustavsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Emma Askman
Medierådgivare
010-471 53 93
emma.askman@hn.se
hallandspostenmedieradgivare
Anna Lönnergård
Medierådgivare
010-471 50 78
anna.lonnergard@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Caroline Wennersten
Medierådgivare
010-471 51 37
caroline.wennersten@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Emil Henberg
Medierådgivare
010-471 50 57
emil.henberg@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Ia Lindberg
Medierådgivare
010-471 50 91
ia.lindberg@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Jonas Gustavsson
Medierådgivare
010-471 51 95
jonas.gustavsson@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Maria Thorén
Medierådgivare
010-471 50 83
maria.thoren@hallandsposten.se
medieradgivarettela
Emma Sundebäck
Medierådgivare
0767-72 21 61
emma.sundeback@ttela.se
medieradgivarettela
James Blomgren
Medierådgivare
0706-97 49 96
james.blomgren@ttela.se
medieradgivarettela
Emil Almroth
Medierådgivare
0708-12 87 60
emil.almroth@ttela.se
hallandspostenmedieradgivare
Thomas Ylander
Medierådgivare
010-471 50 82
thomas.ylander@hallandsposten.se
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram