Stampen Media stor Vit logga

Format & priser

Oavsett budget eller storleken på ditt företag hittar vi en kommunikationsmodell som passar dig bäst.
Stampen / Format & priser

Med fokus på helheten

Här hittar du information om format, riktlinjer, materialspecifikation och priser för alla annonser i tidningarnyhetssajter och e-tidning.
Våra tjänster

Display, native & printannonsering

Digitala annonser

Mätbarhet
En digital annons ger dig möjlighet att välja ut och nå just din målgrupp med ditt budskap. Resultatet är lätt att mäta och vad som bör mätas avgörs av vilka mål du har med din annonsering. Nyhetsmedierna har blivit än mer effektiva kanaler under Covid -19 tack vare påskyndad digitalisering. Våra annonslösningar innefattar allt från artiklar, native till Some och videoformat. Få koll på våra olika digitala lösningar och priser i Priser och Format nedan.

Printformat 

Driver flest konverteringar
Annonser i nyhetstidningar har visats sig vara det effektivaste annonsformatet mot rätt målgrupp. Det är kanske inte konstigt eftersom vi med en tidning i handen inte blir distraherade av rörliga element. Dessutom är läsare av nyhetsmedia en köpstark målgrupp i sig. Få koll på hur våra olika printlösningar ser ut och se priser i Format och Priser nedan.
Ladda ned format och priser
Ladda ned modulkarta som pdf
Stående kvartsida
Liggande halvsida
Liggande åttondel
Native
Panorma mega
Helsida mobil
Panorama mobil
Mobil mega
Liggande kvartsida
Liggande åttondel

Här hittar du din personliga medierådgivare

Medierådgivare
  • Alla
  • Hallands Nyheter (7)
  • Bohusläningen (4)
  • ST-tidningen (4)
  • Alingsås Tidning (3)
  • alingsåskuriren (3)
  • Göteborgs-posten (3)
  • Kungsbacka-Posten (3)
  • Lerums Tidning (3)
  • Mölndals-Posten (3)
  • Partille Tidning (3)
  • Strömstads Tidning (3)
  • Hallandsposten (2)
  • ttela (2)
medieradgivarettela
Åsa Malmer
Medierådgivare/Försäljning
0739-61 46 06
asa.malmer@stampen.com
hallands-nyheterkungsbacka-postenmedieradgivare
Kajsa Ekelund
Medierådgivare/Försäljning
0739-61 46 02
kajsa.ekelund@hn.se
goteborgs-postenharryda-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningmolndals-postenpartille-tidning
Albert Martin
Medierådgivare/Försäljning
0709-85 72 98
albert.martin@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningmolndals-postenpartille-tidning
David Lindstrand
Medierådgivare/Försäljning
0734-40 82 12
david.lindstrand@gp.se
digital-strateggoteborgs-postenharryda-postenmark-postenmolndals-postenpartille-tidning
Rebecka Berlin
Digital strateg
0733-39 06 90
rebecka.berlin@stampen.com
digital-strateghallands-nyheterkungsbacka-posten
Mattias Degermo
Digital strateg
010-471 53 29
mattias.degermo@hn.se
alingsas-tidningalingsaskurirendigital-strateglerums-tidning
Johan Eriksson
Digital strateg
0704977596
johan.eriksson@stampen.com
bohuslaningendigital-strategkungalvs-postenst-tidningenstromstads-tidning
Frida Baldvinsdottir
Digital strateg
0702980137
frida.baldvinsdottir@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Nina Olsson
Medierådgivare/Försäljning
0701482366
nina.olsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Trine Benjaminsson
Medierådgivare/Försäljning
0322-668307
trine.benjaminsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Toni Hjortheimer
Medierådgivare/Försäljning
0322-670024
toni.hjortheimer@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Niclas Nicander
Medierådgivare/Försäljning
0708612194
niclas.nicander@stampen.com
kungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Therese Persson
Medierådgivare
0739614655
therese.persson@stampen.com
medieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningen
Fredrik Bergvall
Medierådgivare/Försäljning
0739614617
fredrik.bergvall@sttidningen.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Anna Lindahl
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 25
anna.lindahl@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Sophia Haddad Isaksson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 28
sophia.haddadisaksson@hn.se
bohuslaningenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Jessica Myrehag
Medierådgivare/Försäljning
070-8215851
jessica.myrehag@bohuslaningen.se
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningenstromstads-tidning
Annelie Kölbel
Medierådgivare/Försäljning
073-1433874
annelie.kolbel@stampen.com
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljningst-tidningenstromstads-tidning
Lena Karlsson
Medierådgivare/Försäljning
070-6879166
lena.karlsson@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Marit Bengtsson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 53 23
marit.bengtsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Ronnie Persson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 52 21
ronnie.persson@hn.se
kungsbacka-postenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Emma Skoglund
Medierådgivare/Försäljning
0704 97 75 95
emma.skoglund@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Emma Askman
Medierådgivare
010-471 53 93
emma.askman@hn.se
hallandspostenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Jonas Gustavsson
Medierådgivare/Försäljning
010-471 51 95
jonas.gustavsson@hallandsposten.se
medieradgivaremedieradgivare-forsaljningttela
James Blomgren
Medierådgivare/Försäljning
0706-97 49 96
james.blomgren@ttela.se
hallandspostenmedieradgivaremedieradgivare-forsaljning
Thomas Ylander
Medierådgivare/Försäljning
010-471 50 82
thomas.ylander@hallandsposten.se
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram