Reklamfilm

Att upptäcka något som rör sig, till och med i periferin, finns i vårt DNA. Hur vill du fånga uppmärksamhet och öka dina intäkter?
Stampen / Reklamfilm

Kreativ reklamfilm för webben

För att dina kampanjer ska lyckas, oavsett om de är en mix av mycket eller lite, är målgruppsanalysen, vilken plattform er målgrupp finns på och hur du fångar deras uppmärksamhet. En bra kreativ idé kan användas för att skapa reklamfilm för olika kanaler. Vi analyserar en av de viktigaste komponenterna för en lyckad reklamfilmskampanj. Till exempel: Hur lång ska filmen vara, när ska den visa, i vilket sammanhang och för vem.

De digitala kanalernas olika fördelar

Annonsera på Youtube

Med över 30 miljoner per dag är Youtube den största sökmotorn efter Google. Det finns många sätt att skapa reklamfilm som annonsering i Youtube. Det viktigaste är att inte tvinga på en tittare en film, utan att fånga dem direkt för att få dem att fortsätta titta. Kontakta oss så berättar vi mer om processen.

Reklamfilm i SoMe-kanaler

SoMe står för sociala medier och när det kommer till vinnande koncept tar de första platsen. Meta, Facebook och Instagram i detta fallet, har största mängd användare och några av de modernaste och avancerade teknikerna för att identifiera intressen, ålder, geografi och så vidare. Vi har experter som vet hur formatet för de olika SoMe-kanalerna ska se ut och vi har filmare som gör din produktion till verklighet. Vi arbetar även med reklamfilmer för TikTok och Snapchat.

Vi tar dig i mål!

De senaste åren har det visat sig att en kombo av animering blandat med vanlig film ses som mer intressant än övrig media. Det är i mobilen som resultatet visat sig bäst och vi hjälper er hitta bästa sättet att marknadsföra ditt företag med reklamfilmer online.

Här hittar du din personliga medierådgivare

Medierådgivare
  • Alla
  • Hallandsposten (8)
  • Göteborgs-posten (7)
  • Hallands Nyheter (7)
  • Mölndals-Posten (7)
  • Partille Tidning (7)
  • Bohusläningen (6)
  • Alingsås Tidning (5)
  • alingsåskuriren (5)
  • ST-tidningen (5)
  • ttela (5)
  • Nya Varbergsposten (4)
  • Strömstads Tidning (4)
  • Kungsbacka-Posten (3)
  • Lerums Tidning (3)
medieradgivarettela
Rasmus Svantesson
Medierådgivare
0709-49 69 04
rasmus.svantesson@ttela.se
medieradgivarettela
Åsa Malmer
Medierådgivare
0739-61 46 06
asa.malmer@stampen.com
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Moa Lyberg
Medierådgivare
0737-08 16 24
moa.lyberg@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Ann-Sofie Andersson
Medierådgivare
0705-62 43 19
ann-sofie.andersson@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Marie Trollenvik
Medierådgivare
0734-24 55 23
Marie.trollenvik@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
David Lindstrand
Medierådgivare
0734-40 82 12
david.lindstrand@gp.se
digital-strateggoteborgs-postenmolndals-postenpartille-tidning
Rebecka Berlin
Digital Strateg
0733-39 06 90
rebecka.berlin@stampen.com
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Albert Martin
Medierådgivare
0709-85 72 98
albert.martin@gp.se
goteborgs-postenmedieradgivaremolndals-postenpartille-tidning
Eva Sommerland
Medierådgivare
070-692 46 64
eva.sommerland@gp.se
digital-strateghallandsposten
Johanna Liljedahl
Digital strateg, föräldraledig
010-471 51 94
johanna.liljedahl@hallandsposten.se
digital-strateghallands-nyheterkungsbacka-posten
Mattias Degermo
Digital strateg
010-471 53 29
mattias.degermo@hn.se
alingsas-tidningalingsaskurirendigital-strateglerums-tidning
Johan Eriksson
Digital strateg
0704977596
johan.eriksson@stampen.com
bohuslaningendigital-strategkungalvs-postenst-tidningenstromstads-tidning
Frida Baldvinsdottir
Digital strateg
0702980137
frida.baldvinsdottir@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivare
Nina Olsson
Försäljning
0701482366
nina.olsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Trine Benjaminsson
Försäljning
0322-668307
trine.benjaminsson@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Toni Hjortheimer
Försäljning
0322-670024
toni.hjortheimer@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Lisa Malmström
Försäljning
031-792 44 17
lisa.malmstrom@stampen.com
alingsas-tidningalingsaskurirenmedieradgivare
Gry Svensson
Försäljning
0322-668306
gry.svensson@stampen.com
lerums-tidningmedieradgivare
Niclas Nicander
Försäljning
0708612194
niclas.nicander@stampen.com
kungalvs-postenmedieradgivare
Therese Persson
Medierådgivare
0739614655
therese.persson@stampen.com
medieradgivarest-tidningen
Helena Broberg
Medierådgivare
0739614615
helena.broberg@sttidningen.se
medieradgivarest-tidningen
Fredrik Bergvall
Medierådgivare
0739614617
fredrik.bergvall@sttidningen.se
kungalvs-postenmedieradgivare
Catrinhe Fagergren
Medierådgivare
0739614605
catrinhe.fagergren@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Sophia Haddad Isaksson
Föräldraledig - Medierådgivare
010-471 53 28
sophia.haddadisaksson@hn.se
medieradgivarestromstads-tidning
Peter Datek
Medierådgivare
070-9954161
peter.datek@stnb.se
bohuslaningenmedieradgivare
Jessica Myrehag
Medierådgivare
070-8215851
jessica.myrehag@bohuslaningen.se
bohuslaningenmedieradgivare
Marina Olsson
Medierådgivare
072-0506903
marina.olsson@bohuslaningen.se
bohuslaningenmedieradgivare
Dag Tisell
Medierådgivare
070-6999165
dag.tisell@bohuslaningen.se
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivarest-tidningenstromstads-tidning
Annelie Kölbel
Medierådgivare
073-1433874
annelie.kolbel@stampen.com
bohuslaningenkungalvs-postenmedieradgivarest-tidningenstromstads-tidning
Lena Karlsson
Medierådgivare och teamleader
070-6879166
lena.karlsson@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Marit Bengtsson
Medierådgivare
010-471 53 23
marit.bengtsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivare
Ronnie Persson
Medierådgivare
010-471 52 21
ronnie.persson@hn.se
kungsbacka-postenmedieradgivare
Tobias Gathendahl
Medierådgivare
070 850 52 60
tobias.gathendahl@stampen.com
kungsbacka-postenmedieradgivare
Emma Skoglund
Medierådgivare
0704 97 75 95
emma.skoglund@stampen.com
hallands-nyhetermedieradgivare
Annika Almér
Medierådgivare
010-471 53 24
annika.almer@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Annelie Gustavsson
Medierådgivare
010-471 53 50
annelie.gustavsson@hn.se
hallands-nyhetermedieradgivarenya-varbergsposten
Emma Askman
Medierådgivare
010-471 53 93
emma.askman@hn.se
hallandspostenmedieradgivare
Anna Lönnergård
Medierådgivare
010-471 50 78
anna.lonnergard@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Caroline Wennersten
Medierådgivare
010-471 51 37
caroline.wennersten@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Emil Henberg
Medierådgivare
010-471 50 57
emil.henberg@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Ia Lindberg
Medierådgivare
010-471 50 91
ia.lindberg@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Jonas Gustavsson
Medierådgivare
010-471 51 95
jonas.gustavsson@hallandsposten.se
hallandspostenmedieradgivare
Maria Thorén
Medierådgivare
010-471 50 83
maria.thoren@hallandsposten.se
medieradgivarettela
Emma Sundebäck
Medierådgivare
0767-72 21 61
emma.sundeback@ttela.se
medieradgivarettela
James Blomgren
Medierådgivare
0706-97 49 96
james.blomgren@ttela.se
medieradgivarettela
Emil Almroth
Medierådgivare
0708-12 87 60
emil.almroth@ttela.se
hallandspostenmedieradgivare
Thomas Ylander
Medierådgivare
010-471 50 82
thomas.ylander@hallandsposten.se
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram